Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
14.02.2020r. - NIA - Komunikat dla aptek i punktów aptecznych w sprawie aktualizacji certyfikatów WSS i TLS

Informujemy, że w dniu 14 lutego 2020
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
dokona wymiany certyfikatu WSS służącego do weryfikacji
podpisu elektronicznego składanego pod komunikatem
zwrotnym z systemu e-zdrowia (P1).

Oznacza to, że oprogramowanie apteczne
może wymagać aktualizacji do nowszej wersji.
Żadne dodatkowe działania ze strony aptekarza
nie będą już wymagane.

Zespół CSIOZ

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij pytanie na: e-recepta@csioz.gov.pl
lub zadzwonić na infolinię: 19 457

https://www.nia.org.pl/2020/02/13/komunikat-dla-aptek-i-punktow-aptecznych-w-sprawie-aktualizacji-certyfikatow-wss-i-tls/
 
 
14.02.2020r. - Wykaz leków zagrożonych dostępnością - 15.02.2020 r.
Dz. U. MZ 2020 r. poz. 9 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 13 lutego 2020 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - na dzień 15 lutego 2020 r. -

Treść aktu dostępna na stronie http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/9/

 
 
12.02.2020r. - Zaproszenie na szkolenie ciągłe dla farmaceutów - 28 lutego 2020 r. w Zielonej Górze
Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję dla farmaceutów 28 lutego 2020 r. w hotelu Ruben, Al. Konstytucji 3 maja 1A.

Temat tegorocznego kursu to BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA LEKÓW.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną m.in. najnowsze doniesienia w zakresie terapii p/bólowej i przeziębieniowej, insulinooporności, status kannabinoidów oraz rozpoznawanie i zapobieganie błędom lekowym.

Wykłady poprowadzą: prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, prof. Magdalena Bujalska-Zadrożny, prof. Marek Naruszewicz, mgr farm. Emilia Gąsińska.
 
 
10.02.2020r. - CSIOZ - e-recepta. Pytania i odpowiedzi
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla pracowników medycznych i aptekarzy z odpowiedziami na pytania zadawane przez osoby wystawiające i realizujące e-recepty

https://csioz.gov.pl/e-zdrowie-p1/e-recepta/
 
 
10.02.2020r. - Komunikat Kamsoft w sprawie certyfikatu WSS
W związku z mijającym w dniu 15.02.2020 terminem ważności certyfikatu WSS Systemu P1, którym podpisywane są odpowiedzi Systemu Informacji Medycznej dotyczące e-Recept i DRR - CSIOZ opublikował nowy certyfikat ważny do 19.01.2022. Jednocześnie, 23 stycznia 2020 roku CSIOZ opublikował rekomendowaną procedurę weryfikacji zaufania do nowego certyfikatu, o czym można przeczytać w komunikacie https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/aktualizacja-certyfikatu-p1-na-srodowisku-produkcyjnym.

Wymiana certyfikatu przez CSIOZ może nastąpić nawet kilka dni przed upływem terminu ważności starego certyfikatu. W celu zapewnienia ciągłości komunikacji apteki z SIM (pobieranie e-Recept, wysyłanie DRR), wymagana jest wcześniejsza aktualizacja systemu informatycznego KS-AOW do wersji co najmniej 2020.1.4.6. Od 3 lutego 2020 roku jest już dla Państwa dostępna wersja systemu KS-AOW, która uwzględnia wytyczne CSIOZ związane z weryfikacją zaufania do nowego certyfikatu. Brak aktualnej wersji systemu KS-AOW spowoduje, że apteka utraci możliwość komunikacji z systemem P1 a więc nie zrealizuje żadnej recepty – sytuacja będzie podobna do takiej, w której apteka traci dostęp do Internetu lub system SIM jest niedostępny.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunami serwisowymi. Zachęcamy także do oglądania najnowszych wiadomości poświęconych temu wątkowi w naszym nowym serwisie OSOZ News dostępnym bezpośrednio z systemu KS-AOW lub na stronie https://szkolenia.kamsoft.pl/osoz-news/
 
 
04.02.2020r. - Konieczność zgłoszenia do LOIA zatrudnianego w aptece farmaceuty emeryta lub rencisty
Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze uprzejmie przypomina o konieczności zgłoszenia do LOIA zatrudnienia w aptece każdego farmaceuty - emeryta lub rencisty, w każdym wymiarze godzin i w każdej formie zatrudnienia.
Farmaceuta wykonujący zawód musi figurować w Centralnym Rejestrze Farmaceutów. Farmaceuci zgłoszeni do LOIA jako emeryci, którzy zakończyli pracę zawodową i poprosili w związku z tym o zwolnienie ze składek - nie są w tym rejestrze wykazani. LOW NFZ weryfikuje podczas kontroli w aptece dane zatrudnianych farmaceutów z zapisem w CRF.
W przypadku braku farmaceuty w CRF, nie wiemy, jak zachowa się NFZ. Istnieje ryzyko, że właściciel apteki może ponieść poważne konsekwencje finansowe związane z refundacją za recepty zrealizowane przez "nieaktywnego" farmaceutę.

Każda dodatkowa praca przebywającego na emeryturze farmaceuty, musi być zgłoszona do LOIA.
 
 
31.01.2020r. - Zaproszenie na wykłady w ramach ciągłego szkolenia - 22.02.2020 r. w Zielonej Górze, Hotel ForRest
Dzień dobry,
Mamy ogromną przyjemność wraz z Lubuskim Oddziałem Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Lubuską Okręgową Izbą Aptekarską, zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie - VI Edycja Akademii Tyreologii Praktycznej odbywająca się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego.
Spotkanie odbędzie się 22.02.2020 w godzinach 9.00-13.00 (sobota) w Hotelu ForRest w Zielonej Górze ul. Głogowska 4A.

Konferencja pozwoli Państwu poszerzyć wiedzę z zakresu endokrynologii , diabetologii i kardiologii a jednocześnie pokaże Państwu różnice w jakości leków na co dzień przez Państwa wydawanych w aptece.
Spotkanie zostanie włączone w cykl ciągłych szkoleń dla farmaceutów w 2020 z przyznaniem 6 punktów edukacyjnych "miękkich".
Bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc drogą mailową lub telefoniczną. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w Warsztatach jest bezpłatny.
Kontakt do przedstawiciela firmy Merck :
Dariusz Machowski : 666069536
e-mail : dariusz.machowski@merckgroup.com

 
 
30.01.2020r. - GIS i MZ - informacje dotyczące koronawirusa
Informacja dotycząca koronawirusa 2019-nCoV – postępowanie dla podróżujących

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

W przypadku kiedy podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka występowania wirusa (obszary te na bieżąco w swoich komunikatach podaje Główny Inspektorat Sanitarny) przyleci do Polski:

wszyscy podróżujący samolotem dostają Kartę Lokalizacyjną Pasażera – w której znajduje się prośba o podanie kontaktu i miejsca pobytu;
w samolocie – będzie miała miejsce pierwsza weryfikacja czy podróżujący ma objawy choroby np. podwyższoną temperaturę ciała. Jeśli podróżujący ma objawy
i podróżuje z obszaru wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem 2019-nCoV nastąpi kontakt z lotniskową służbą zdrowia
Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

 
 
29.01.2020r. - Ministerstwo Zdrowia - Oznaczanie na e-recepcie ważności 365 dni
Informujemy, że wskazanie przez osobę uprawnioną 365-dniowej ważności e-recepty, przy jednoczesnym prawidłowym oznaczeniu na niej innych elementów, umożliwia realizację e-recepty w ww. czasie, nawet jeżeli ww. oznaczenie widnieje jedynie w jednej z warstw e-recepty, np. tylko w jej warstwie technicznej.

28.01.2020 r.
https://www.gov.pl/web/zdrowie/oznaczanie-na-e-recepcie-waznosci-365-dni
 
 
27.01.2020r. - Elżbieta Piotrowska-Rutkowska ponownie Prezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej. Zakończył się VIII Krajowy Zjazd Aptekarzy
Podczas VIII Krajowego Zjazdu Aptekarzy odbywającego się w Warszawie, na 4-letnią kadencję Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej w ramach reelekcji została wybrana mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Wyboru dokonało grono delegatów reprezentujących 20 Okręgowych Izb Aptekarskich.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska uzyskała 79,9% poparcie Krajowego Zjazdu otrzymując 267 głosów.

Elżbieta Piotrowska Rutkowska jest absolwentką Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada tytuł specjalisty w specjalności farmacja apteczna. Z samorządem aptekarskim związana od ponad 20 lat. Była m.in. Prezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej w latach 2016-2020, wcześniej pełniła funkcję Prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi oraz członka Naczelnej Rady Aptekarskiej.
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 51 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2089576 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe